Állítólag évente 400 millió eurós, vagyis közel 148 milliárd forintos ajánlatra mondott nemet Lionel Messi, és menne inkább levezetni az amerikai bajnokság egyik leggyengébb csapatához Miamiba. Azt, hogy miért hagyja el a PSG-t, könnyű megmagyarázni, azt viszont már nem olyan egyszerű, hogy miért utasította el Cristiano Ronaldo vagy Karim Benzema szaúdi fizujának dupláját. Pedig van benne logika.
Kilencven százalék feletti infláció, 75 százalékos alapkamat – ha van nép, amelyik „megérdemelné” a labdarúgó világbajnokság döntőjének megnyerését, az az argentin. Persze mindez nem érdem, vannak országok, melyek még többet szenvedtek az utóbbi években, elég csak Szíriára, Venezuelára vagy Észak-Koreára gondolni. A különbség, hogy ők nem életük meccsét játsszák vasárnap délután, miközben az argentinok láthatóan igyekeznek ebbe kapaszkodni a mindennapi gondok mellett. És ehhez jön még az, hogy egy hétszeres aranylabdás legenda vezetheti sikerre a dél-amerikai válogatottat, akinek ez lehet élete utolsó nagy dobása, utolsó esélye, hogy rácáfoljon a kritikákra.
Két extra repülőjáratot indít Katarba a labdarúgó-világbajnokság vasárnapi fináléja miatt az argentin légitársaság.
Lionel Messit már 300 millióan követik közösségi oldalán - adta hírül maga a Paris Saint-Germain argentin futballsztárja az Instagram-oldalán.
Négy futballista koronavírustesztje lett pozitív a Paris Saint-Germain hétfői Francia Kupa-mérkőzése előtt.
A sportban – sportágtól függetlenül - a óriási összegek röpködnek. A világ legjobban fizetett sportolói több tízmilliót, sőt százmilliókat keresnek évente, részben a különböző szponzorációknak köszönhetően. A világjárvány miatt sok sportág kereskedelmi szempontól jelentős csorbát szenvedett el, hiszen jó ideig egyáltalán nem lehetett sportrendezvényeket tartani, majd amikor már lehetett, akkor is csak zárt kapuk mögött, amivel a jegyeladásokból származó bevételek gyakorlatilag hónapokra teljesen kiestek. Bár általánosságban elmondható, hogy a csapatok és tulajdonosaik jelentősen kevesebbet kerestek ebben az időszakban, egyes sportolókra ez nem teljesen igaz, sőt, a Top50 legjobban kereső sportoló összesített jövedelme megdöntötte az egy évvel korábbi rekordot.
A Barcelona labdarúgócsapata 40 millió euró (14 milliárd forint) kiesését volt kénytelen elkönyvelni a visszalépő pártoló klubtagjai miatt.
Amikor újabb és újabb rekordigazolásokat látunk a világfutballban, akkor mindig megjelenik az érv, hogy azért éri meg leigazolni egy sztárjátékost, mert „a mezeladásokból pillanatok alatt visszajön” a gigantikus fizetése. Sokan már Lionel Messi Párizsba igazolása kapcsán is arról beszéltek, hogy a PSG-nek igazából semmibe nem került az argentin sztár aláírása, a 35 millió eurós fizetése ugyanis hamar megtérül. A dolog azonban nem ilyen egyszerű, önmagában a mezeladás valószínűleg nem fogja behozni a klub kiadását.
Árverésre bocsátják azt a szalvétát, amellyel Lionel Messi felitatta könnyeit a barcelonai búcsú-sajtótájékoztatóján.
Az elmúlt húsz évben Lionel Messi és a Barcelona neve annyira összeforrt, hogy sokan ma még most sem tudják elképzelni az argentin karmestert más csapat mezében. Pedig lassan meg kell barátkozni a gondolattal, hiszen a hétvégén bekövetkezett, amit mindenki el akart kerülni: a 34 éves játékos búcsút intett a katalán városnak és már az is kiderült, hogy Párizsban folytatja. De hogy fordulhatott elő ez, ha mindenki meg akart állapodni? Ki hibázott, hogy nem jött össze az új szerződés?
Kedden délután megérkezett Barcelonából Párizsba Lionel Messi. Szerda este végül hivatalosan is bejelentették az argentin sztár átigazolását.
Egy brazil televíziós csatorna vasárnap este bejelentette, hogy Lionel Messi, az FC Barcelona hatszoros aranylabdás argentin futballistája közölte a klubvezetőkkel, nem kívánja kitölteni jövő nyáron lejáró szerződését, és távozik.
Egy friss, az alapfizetések alapján rangsoroló felmérés szerint idén a Barcelona volt a legjobban fizető sportklub a világon, a harmadik helyre egy meglepetés klub küzdötte fel magát.
Lionel Messi, az FC Barcelona argentin labdarúgója volt a legjobban kereső sportoló az elmúlt egy évben az amerikai Forbes magazin kedden publikált rangsora szerint.
A miniszterelnök jelentette be, megelőző lépéseket tesznek.
A vámok hatással lehetnak a gazdasági növekedésre is.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?